Pedallı Çöp Kovası
3054-0001
₺870,55 KDV Dahil
₺1.604,80 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0001-EG
₺1.319,24 KDV Dahil
₺2.436,70 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0002
₺1.031,62 KDV Dahil
₺1.905,70 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0002-EG
₺1.541,67 KDV Dahil
₺2.843,80 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0003
₺1.077,63 KDV Dahil
₺1.988,30 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0004
₺1.181,18 KDV Dahil
₺2.183,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0008
₺640,45 KDV Dahil
₺1.180,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3900-0008-AB
₺410,35 KDV Dahil
₺755,20 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
A44054
₺1.093,21 KDV Dahil
₺1.549,34 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Pedallı Çöp Kovası
A44055
₺1.370,47 KDV Dahil
₺1.942,28 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Pedallı Çöp Kovası
A44056
₺1.810,09 KDV Dahil
₺2.565,32 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Pedallı Çöp Kovası
A44017
₺1.931,65 KDV Dahil
₺2.737,60 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Pedallı Çöp Kovası
A44012
₺1.496,20 KDV Dahil
₺2.120,46 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Pedallı Çöp Kovası
A4414936
₺1.810,09 KDV Dahil
₺2.565,32 KDV Dahil
%29 İndirim
%29İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
HNG41775700
₺1.487,22 KDV Dahil
₺2.295,10 KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
Pedallı Çöp Kovası
3054-0009
₺1.349,92 KDV Dahil
₺2.489,00 KDV Dahil
%46 İndirim
%46İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün

Pedallı Çöp Kovası Fiyatları

Düzen, hijyen ve temizlik vaat eden siyah pedallı çöp kovası farklı boyutlarda, farklı tarzlarda her bütçeye uygun olarak satılmaktadır. Fiyat analizi yapılırken kullanılacak alanın kategorize edilmesi gerekmektedir. Alan ve boyut ilişkisi çöp kovalarının ayrılmasında ki en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Kullanım alanına uygun tasarlanan çöp kovası boyutları, fiyatı etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Toplumun, çöp kovasından beklediği kokuyu önleme özelliğinin yanı sıra dayanıklı ve gerekli hacimde olma kriterleri tercihlerde fiyat skalasının genişlemesine neden olmaktadır. Farklı markalarda üretilen birçok çöp kovası türü mevcuttur.

Çöp kovasının dayanıklılığı ve konforu da uzun süreli kullanımı için önemlidir. Üretimde kullanılan malzemelerden olan plastik veya metal, ürünlerin devamlılığını sağlamaktadır. Kullanım ortamına bağlı olarak plastik kovalar kırılmaya müsait ürünlerdendir. Ancak metal ürünler yapı bakımından kalın ve dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir. Plastik kovalara göre kırılma olanağı az olan krom pedallı çöp kovası gibi metal ürünler tüketiciler tarafından çoğunlukla tercih edilen türlerdendir. Pedallı çöp kovaları arasında birçok farklı renk ve tasarımlar bulunmaktadır. Endüstriyel modeller ev ve ofis tipi modellere göre daha yüksek fiyatlara sahiptir. Çünkü endüstriyel modeller ağırlık bakımından en büyük çöp kovası türünü oluşturmaktadır.  Pedalli cop kovasi fiyat listesi her tarzda, bütün bütçelere uygun şekilde satış alanlarında ve internet sitelerinde yer almaktadır.

Pedallı Çöp Kovası Nedir?

Teknolojinin de gelişmesiyle hızlanan sanayileşme, pek çok kentte çevresel kirlilik sorunlarına yol açmıştır. Hızlı sanayileşmenin, hızla artan üretim ve tüketimin bir çevresel maliyeti olarak ortaya çıkan atıklar, yaşam alanlarının her noktasında bulunmaktadır. Nesne atığından gıda atığına kadar, günlük dozda dışarıya atılan çöpler bulunmaktadır. Günlük çöpler, doğanın kendini yenileme standartlarının üstünde olmasından ötürü, aynı alanda belirli bir süreden fazla durduğunda olumsuz sonuçlara ortam hazırlamaktadır. 

Ev, okul, restoran, işyeri, sokaklar ve daha birçok alanda yer alan çöp kutuları, tarih boyunca farklı şekillerde var olmuştur. İlk çağlarda kuyu kazma veya yakma olarak karşımıza çıkan bu yöntemler uğraştırıcı olarak sınıflandırılmaktadır. Orta çağda ise çoğunlukla sokaklara atılan atıklar kokuya, haşereleşmeye, kirlenmiş su kaynaklarına ve veba hastalığının yayılmasına sebep olmuştur. Çöplerin enerjiye dönüştürülme yasaları ile birlikte Fransız Eugène Poubelle isimli bir avukat tarafından çöp kovası icat edilmiştir. 

Çöp Kovaları, kullanım alanlarına göre farklı malzemelerden farklı özellik ve boyuta göre üretilen ağzı kapaklı bir atık muhafaza eşyasıdır. Zaman içerisinde kullanılan alana göre çöp kovası modelleri ortaya çıkmıştır. Hala gelişim içerisinde olan bu modeller atık ve insanın en az temasını sağlamak için güncellenmektedir. Geleneksel aç kapa modellerin yerine kullanılan sensörlü modeller, dünya çapında yeni istek gören model türlerini oluşturmaktadır. Maliyeti şu an yüksek olan sensörlü modellerden önce kullanılan pedallı çöp kovaları güncelde en çok talep alan türü oluşturmaktadır. Pedallı çöp kovası; yapısında yer alan mekanizma sayesinde el değmeden çöp kutusunun kapağının açılmasını sağlamaktadır. Amortisörlü çöp kovaları olarak da bilinmektedir. Ayaktan alınan kuvvet ile kapağı açmaktadır. Pedallı olması kolay açılıp kapanmaya destek olmaktadır. İçinde bulunan haznesi ile temizlik işini de kolaylaştırmaktadır. Farklı litrelerde pedallı çöp kovaları bulunmaktadır. Litre büyüdükçe kullanım kapsamı da genişlemektedir. Çoğunlukla iç mekânlarda kokuyu önlemek için kullanılmaktadır. 

Pedallı Çöp Kovası Modelleri Nelerdir?

Kullanılacak alan ve ihtiyaca göre pedallı çöp kutusu modelleri bulunmaktadır. Bunlar;

Ev tipi pedallı çöp kovası; Ev tipi çöp kovaları genelde plastik malzemeden yapılan ve küçük boyutlarda olan çöp kovalarıdır. Pedallı mutfak çöp kovası olarak bilinse de banyo, tuvalet gibi alanlarda kullanılmaktadır. Tezgâh üstü minik çöp kutuları ile karıştırılmaması gerekmektedir.

Ofis tipi pedallı çöp kovası; Ofislerde de olmazsa olmazlardan biri çöp kovalarıdır. Genelde evrak ve kâğıt atıklarına hitap eden bu çöp kovaları metal pedallı çöp kovası olarak bilinmektedir. Üst tarafı kapaklı ya da delikli özelliğe sahiptir. Ayrıca pedallı olması da ofislerde masa altında kolay açılıp kapanmaya destek olduğu için sıklıkla tercih edilmektedir.

Dış mekân için pedallı çöp kovaları; Ev ve ofis tipine göre daha büyük haznelere sahiptir. Dekor ve tarza bağlı olarak pedallı dikdörtgen çöp kovası tercih edilebilmektedir. Kafe, restoran tarzı atık biriktirme alanlarında, müşteri yakınında kullanılan çöp kovalarında şıklık ve kullanışlılık bakımından paslanmaz metal 5 lt pedallı çöp kovası çoğunlukla tercih edilmektedir.

Endüstriyel amaçlı kullanılan pedallı çöp kovaları; Büyük hacimli çöp kovası modelleridir. Endüstriyel alanlarda kullanıldığı gibi apartman ve bina yönetiminde çöp toplamak, park ve bahçelerde ise istifleme yapmak için tercih edilmektedir. Minimum 40 litre boyutunda çift ayaklı ve sabit seçenekleri ile bulunmaktadır.

Pedallı Çöp Kovasının Özellikleri Nelerdir?

Birbirinin tersine işleyen çevre ve ekonomi ilişkisinin somut olarak fark edilmesi, 1950’li ve 1960’lı yıllarda görülmektedir. Üretimin artması ile ortaya çıkan atıklar çöp kutularının oluşumuna olanak sağlamıştır. Beyaz pedallı çöp kovası geri dönüşümün ve kullanım alanının türüne göre farklı özelliklerde oluşturulmaktadır. Bu özellikler;

  • Mekanizmasında bulunan pedal sayesinde, ayak ile açmak mümkündür.
  • İçinde yer alan hazne, temizlik ve bakım konusunda yardımcı olmaktadır.
  • Otomatik kapanan kapağı sayesinde kötü kokuların etrafa yayılması, çöplerin dışarı taşması ve görüntü kirliliği engellenmektedir.
  • Türlerine göre farklı şekillerde üretilebilmektedir. (Dikdörtgen, daire, kare şeklinde)
  • Tercihe bağlı olarak sabit veya tekerlekli olarak üretilmektedir. 
  • Farklı renk ve türlerde üretimi yapılmaktadır.
  • Atık yoğunluğuna göre litre seçilme şansı tanımaktadır.
  • Sirke, çamaşır suyu gibi malzemeler ile temizliği mümkündür.

Pedallı Çöp Kovasının Ölçüleri Nelerdir?

Çöp kovaları farklı tarz ve istekler doğrultusunda üretilmektedir. Yaşamın vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer alan çöp kovaları, insanoğlunun gittiği her alanda olması gereken ürünlerdendir. Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan pedallı ve sensörlü çöp kovaları, son dönemde en çok kullanılan türleri oluşturmaktadır. Atıkların muhafaza edildiği birçok çöp çeşidi bulunmaktadır. Atık türüne göre bu modeller değişim göstermektedir. Ev içinde kullanılan çöp türleri 3 ile 5 litre arasında değişmektedir. Mutfak, banyo ve tuvaletlerde sıkça tercih edilmektedir. Ofislerde ise pedallı çöp kovası 5 lt sabit olarak kullanılsa da farklı işletmeler için 10 ve 16 litre arasındaki ürünler tercih edilmektedir. Pedallı büyük çöp kovası pek çok farklı boyutlarda kullanılabilmektedir. 25 ile 45 litre arasında değişen çöp kovaları bulunmaktadır. 

Çöp kovalarında litre birimi, kovanın kuvvetini belirtmektedir. Haznesinde bulunan atık alanı bu birim ile ifade edilmektedir. Kovaların birimi boy ve eni ile doğru orantıda genişlemektedir. Küçük litrelere sahip çöp kovaları sabit şekilde üretilirken, büyük çöp kovaları iki tekerlek şeklinde üretilerek taşınması kolay hale getirilmektedir. Katı ve sıvı olarak tüm çöp türlerini bu haznede korunabilmektedir. Atıklar ile havanın buluşmasını önleyen kapakları sayesinde çöplerin çürüme süresini uzatarak, kötü kokuyu bir süre uzaklaştırmaktır. Çöp kovalarına bağlı ölçü birimleri ve özelliklerinin oluşmasında ki en büyük etken kullanım alanıdır. Kullanım alanına bağlı olarak tasarlanan birçok pedallı çöp kutuları bulunmaktadır.